Ze Starého Města do Polska  
Ze Starého Města do Polska

Ze Starého Města do Polska

Hraniční přechod – Kladské sedlo

Mezi českou a polskou stranou dnes existuje tzv. malý pohraniční styk. Překročit státní hranici lze pouze na Kladském sedle, vzdáleném 7,5 km od Starého Města. Jedná se o významné pohraniční sedlo, které odděluje Králický Sněžník od Rychlebských hor. Přechodu využívají hlavně cyklisté i pěší, kteří chtějí poznat přírodu, obyčeje a kulturu polského národa. Otevřeno denně od 6.00 hod do 22.00 hod.

Nejnavštěvovanější střediska v Polsku

Nowa Morava

5 km od hranice, kde můžete zavítat na rybářskou baštu.

Stronie Slaskie

12 km od hranice, průmyslové středisko se sklářskou výrobou, odkud se dostanete po turistické značce do Medvědí jeskyně.

Ladek Zdroj

15 km od hranice, lázeňské městečko se spoustou obchůdků, kavárniček, rybářskou baštou v krásném zalesněném okolí.

Miedzygorze

20 km od hranice, původně osada dřevorubců byla díky své krásné poloze v údolí říčky Wilczky na úpatí Králického Sněžníku přeměněna na velké rekreační středisko. Bylo zde postaveno velké množství penzionů, z nichž dřevěné jsou podle vzorů tyrolských a severských s krásnými charakteristickými balkony. Velkou atrakcí je vodopád na říčce Wilczka 27 m vysoký – největší vodopád ve Středních Sudetách.

Medvědí jeskyně

významná zastávka na polské straně Králického Sněžníku, vzdálená asi 1,5 hod chůze po žluté turistické značce. Byla otevřena r. 1966 a doposud bylo prozkoumáno asi 4 000 m chodeb ve 4 poschodích. Síně jeskyní jsou velkých rozměrů s bohatou výzdobou.V nánosech bylo odkryto mnoho částí kostí jeskynních zvířat, hlavně medvědů, podle kterých se jeskyně nazývá. Jeskyně je přístupná s průvodcem, otevřeno je denně, kromě pondělí a čtvrtku.

Vstupné: děti 10 zl, dospělí 15 zl

Další výlety ze Starého Města.

Letošní hříbata na webua
Jeseníky 20.06.16 - Byly přidány informace o našich letošních hříbatech: Bohéma, Remanence, Revenanta, Serenity, Solo Esence XXX - a Xaviera. .. více

Jarní nabídka koní k prodeji
Jeseníky 03.05.16 - Představujeme Vám jarní nabídku koní k prodeji z Hřebčína Chrastice. .. více

Další odchovanec Hřebčína Chrastice ve službách policie.
Jeseníky 23.06.15 - Valach Generalissimus Religiosa XLI - 24 se stane další posilou městské jízdní policie v Praze... více